Cytaty

„Miłość to cecha. Miłość nie jest tym, co robisz. Miłość jest tym, czym się stajesz.”

Sadhguru

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.”

Ekhart Tolle

„Pragnienie szczęścia jest siłą napędową wszelkiego działania. Każda, nawet najmniejsza istota pragnie być szczęśliwa i chce uniknąć cierpienia. Szczęście to wspaniały stan, w którym z powodu wszechogarniającej radości cały nasz świat drży w posadach. Uśmiechamy się promiennie do wszystkich wokół, odczuwamy pełną radości moc w całym ciele i pragniemy objąć cały świat. Świeżo zakochani są temu przeżyciu bardzo bliscy – początkom miłości często towarzyszy głęboka, naturalna błogość. Będąc kochanym i miłością obdarowując innych, promieniujemy na świat całym tym bogactwem”.

Lama Ole Nydahl

„Nawet ciemność, która przenikała jaskinię przez tysiące lat, zostaje pokonana natychmiast po wpuszczeniu światła”.

Paramahamsa Jogananda

„Życie zawsze daje nam dokładnie takiego nauczyciela, jakiego potrzebujemy w danej chwili. Obejmuje to każdego komara, każde nieszczęście, każde czerwone światło, każdy korek uliczny, każdego nieznośnego przełożonego (lub pracownika), każdą chorobę, każdą stratę, każdą chwilę radości lub depresji, każdy nałóg, każdy śmieć, każdy oddech. Każda chwila jest guru.”

Charlotte Joko Beck

„Boskość jest morzem. Wszystkie religie to rzeki prowadzące do morza. Niektóre rzeki bardzo mocno się wiją. Dlaczego nie podążać bezpośrednio do morza?”

Mother Meera

„Wszystkie rzeczy we wszechświecie, nawet takie jak przepływająca myśl, zostają na zawsze zapisane w bezczasowym polu świadomości, które jest wszędzie i na równi obecne. Wszystko, co kiedykolwiek miało miejsce, czy to fizycznie, czy w myślach, jest tak samo dostępne, ponieważ pole znajduje się poza czasem i przestrzenią. Nie istnieje w nim „tu” ani „tam”, nie ma też „teraz” ani „wtedy”. Jego pełnia jest na równi i trwale obecna dosłownie wszędzie.”

David R. Hawkins

 „Ludzie nie żyją, większość z was nie żyje, jedynie podtrzymujecie swe ciało przy życiu. To jednak nie jest życie, ale wegetacja. Nie żyjecie tak naprawdę, dopóki nie będzie wam obojętne, czy jesteście żywi czy umarli. Dopiero wtedy żyjecie. Kiedy jesteście gotowi utracić życie – zaczniecie żyć. Ale jeśli zaczniecie chronić swe życie, jesteście martwi.”

Anthony de Mello

„Nie jestem moimi myślami, emocjami i postrzeganiem zmysłowym ani doświadczeniami. Nie jestem treścią mojego życia. Jestem życiem. Jestem przestrzenią, w której wszystko się wydarza. Jestem świadomością. Jestem TERAZ. Jestem.”

Ekhart Tolle

„Wszystko, co ma się zdarzyć, zdarzy się, mimo wysiłków podjętych, by się nie zdarzyło. Wszystko, co ma się nie zdarzyć, nie zdarzy się, mimo wysiłków podjętych, by się zdarzyło”.

Ramana Maharshi

„Wszyscy byliśmy w błędzie. To, co nazywamy „materią”, jest w rzeczywistości energią, której wibracja została spowolniona do poziomu odbieranego przez nasze zmysły.”

Albert Einstein

„Jako człowiek, który poświęcił całe swoje życie na najbardziej zdroworozsądkową naukę – studia nad atomem, mogę Was zapewnić jako rezultat moich badań, że w istocie… nie ma czegoś takiego jak materia. Materia w takim sensie, w jakim ją postrzegamy, wywodzi się i istnieje jedynie dzięki sile, która wprawia cząstki w drgania i trzyma ten malutki układ słoneczny w całości. Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się inteligentny i świadomy umysł. Ten umysł jest macierzą całej materii i całego wszechświata.”

Max Planck